5-6 Yaş Grubu için Oyuncaklar

5 – 6 çağ grubundaki etfal, öz kendine yetebilecek büyüklüğünde fiziksel gelişimini tamamlamış çocukların çağ dönemidir. Bu dönemdeki etfal yemeklerini kendileri yiyebilir, dişlerini kendileri fırçalayabilir, giysilerini öz başlarına giyip çıkarabilir ve yaptıkları iş üstünde düşünebilir, plan yapıp o planı uygulayabilirler. “Büyümüş de küçülmüş kerata!” dediğimiz etfal, genelde bu çağ grubunun çocuklarıdır.
5 – 6 çağ grubu çocukları

Bu yaşlardaki çocukların denge ve duyum organları gelişimi aşırı önemlidir. Bu yaşlarda oynamaya başladıkları seksek oyunu, ip atlama oyunları ya da bariyer atlama gibi oyunlar çocuğun kaslarını geliştirir, dolayısıyla dengesini koruyabilme yeteneği gelişir. Bebek Bisikleti 3 tekerlekli binerken, bu yaşlarda dengesini kurabilmeye başladığı için koşa tekerlekli bisikletlere rahatça binebilir.
Düşünme kabiliyetlerinin de geliştiği bu yaşlarda, çocukların dikkatlerini toplayabilme yönünde eğitilmeleri gerekir. Odaklanmalarını tek ancak alan ya da nesne üzerinde toplayabilecekleri oyunlar oynamaları onların ahir yaşamlarında aşırı işlerine yarayacaktır.
Çocuk oyunları

Ucu smaç makaslar verilerek çocuğun el becerilerinin gelişmesi sağlanmalıdır. Aynı zamanda puzzle, lego, oyuncak araba gibi oyuncaklarla oynaması hem dikkatini toplamayı öğrenmesinde apotr olacaktır, hem de hayal gücünü geliştirecektir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s