Kız Çocuklar için Disney Prenses Oyuncakları

“Bir varmış ancak yokmuş” diyerek başlayan masallar değme ahit mutlu sonla biter. Evet ya görüntü dünyamızı az buçuk elan geliştirirsek o masallara nasıl cephe verebiliriz? Gelin, çocuklarımızı masalların klasik gidişatından uzaklaştıralım ve onlarla minik oyunlar oynamayalım.

Minik ve ateşli oyunlar amacıyla gerekli hasıl malzemeler beyninde Disney Prenses oyuncakları, masal kitapları, minik eşyalar ve doyumsuz görüntü gücü. Yazının başına dönersek, “bir varmış ancak yokmuş” diyerek başlayan ancak masala değme ahit gerekseme vardır. Masallar çocukların dikkatini çeken ve düşkünlük duygusunu zait en önemli aksiyon araçlarından biridir. Siz ona masal anlatırken, o sizden duyduğu kelimelerle, lafız haznesini güçlendirecek ve görüntü dünyasına yeni objeler ekleyecektir.Klasik oyuncakla oynama ve masal okuma saatlerini birleştirmeyi ve yeniden, ağız ağıza size özel oyunlar oynamaya ne dersiniz?
Pamuk Prenses ve Prens

İlk başta yapmanız gereken kendinize ancak masal seçmek ve çocuğunuzla o masalı tekrardan yazmak amacıyla oyuncaklar ile desteklemektir. Örneğin, masal okumanızı yapmaya başlayın ve hikayeyi anlaşılan ancak yerde kesip devamının gelmesini ağız ağıza çocuğunuzun görüntü gücüne bırakın. Bu durumu az buçuk elan ateşli duruma bildirmek amacıyla evinizin içine minik eşyalar saklayın. Ancak harita çizin ve bu haritayı çocuğunuza verin. Eşyaları bulduğunda harita üstünde işaretlemesini isteyin. Bu esnada da okuduğunuz hikayeye çocuğunuz ile biçim verin.
Rapunzel

Şimdi masalların içinde kendinize de ancak alan ayırmanın anda zamanı. Bu sadece tek ancak fikirdi. Yaratıcılığınızı kullanarak masallarınızı ve oyunlarınızı imar etmek ağız ağıza size bağlı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s