Bebek Oyuncakları Alırken Dikkat

bebek oyuncaklarıÇiftlerin bebek sahibi olma hayalleri hamilelik döneminde güzeşte döneminde arından bebeğin dünyaya gelmesi ile gerçekleşir. 9 ay boyunca bebeğin sağlığı amacıyla balaban özen gösteren anne ve babalar, doğumdan sonra da gösterdikleri bu özeni koruma etmelidir. Bebekler dünyaya geldiklerinde dış etkenlere karşı ahir derece savunmasız haldedir. Muafiyet sistemleri henüz gelişim aşamasında olduğundan çevre hastalıklara karşı aşırı alışmış hasıl bebeklerin, âlâ bakılması ve ahir derece dikkatli olunması şarttır.

Bebek bakımı amacıyla geçer ürünler hem bebeğin bakımının elan amelî hale gelerek annenin işini kolaylaştırmakta hem de bebeğin elan sağlıklı ancak gelişim göstermesini sağlamaktadır. Ancak ailelerin bebekleri amacıyla satın aldıkları bebek hizmet ürünlerini de âlâ seçmesi gerekir. Bebeklerin bakımı amacıyla geçer ürünler haricinde kuşkusuz değme bebeğe oyuncaklar da alınır. Ancak ahir yıllarda tıpkı değme alanda olduğu gibi, bebek oyuncakları sektörüne Çin’in de girmesi ile ailelerin göstermesi müstelzim özen de artmak zorunda kalmıştır. Bütün dünya ekonomilerine giren Çin malı bebek oyuncakları, ahir derece ucuz olması nedeni ile toplumlar aracılığıyla tercih edilmektedir. Ancak ailelerin bebeklerine satın aldıkları oyuncaklarda öncelikli namına aramaları müstelzim özellik bedel değil ürünün sağlıklı olmasıdır.

Dünya çapında amansız hastalık yapıcı maddeler namına tanımlanan Nitrit ya da Solvent muhtevalı bir nice ağır kimyasal, bu tür çakaralmaz bebek oyuncaklarında kullanılmaktadır. Alelhusus bebek oyuncaklarının boyanmasında geçer Solvent muhtevalı kimyasal maddeler, insan sağlığı açısında ahir derece ciddi sağlık riskleri oluşmasına illet olur. Bebeklere alınan oyuncakların üretim maddelerinde ve boyasında geçer bu tür ağılı maddeler, kanserojen alelhusus olduğundan az aşırı zararlıdır.

Bebeklerin dünyaya gelmesinin arkası sıra güzeşte değme ay elan da hareketli olmaya başladıkları bilinmektedir. Bebekler değme ne kadar kendi başlarına ayağa kalkamasalar da, çağ içerisinde kollarını baki kullandıklarından az aşırı hareketlidirler. Antrparantez bütün bebekler doğumun arkası sıra güzeşte proses içerisinde ellerine güzeşte çabucak hemen değme şeyi ağızlarına sokarlar. Bu nedenle bebeklere alınan oyuncakların da ağza götürülmesi az aşırı yaygın ancak durumdur.

Ayrıca bebeklerin gelişiminin ancak parçası hasıl benzin dişlerinin çıkması da, bebeğin damak bölgesinin kaşınmasına illet olur. Bu kaşınma bebeğin huzursuz olmasına illet olduğundan, kaşıntının giderilmesi amacıyla ağızlarına baki ancak şey sokarak damaklarını araştırmak isterler. Acar çıkan benzin dişlerinin kaşıntısını gidermek amacıyla geçer eşyalar listesinin de ancak numaralı sırasında bebek oyuncakları gelmektedir. Bebek çağ içerisinde baki oynadığı ve ayn aşinalığı hasıl oyuncaklarını, dişlerinin çıkması esnasında ağzına aşırı fazla götürmektedir. Bu nedenle bebeğe satın alınan bebek oyuncalarının içerisinde kanserojen maddeler olması, bebeğin bu ağılı kimyasalları dudak yolu ile doğrudan vücuduna alması anlamına gelir.

Bebeklerin sağlık standartlarına akla yatkın namına yapım edilmeyen oyuncaklardaki ağır kimyasallara maruz kalması, kuşkusuz ahir derece aksi sağlık sorunlarının yaşanmasına illet olabilir. Bebek oyuncaklarının satın alınacağı firmanın Sağlık Bakanlığı aracılığıyla istenen bütün sertifikalara ehil olması, bütün anne babaların bebek oyuncağı alırken sorması müstelzim evvel konudur. Antrparantez bebek oyuncaklarının boyanmasında geçer maddelerin de öğrenilmesi gerekir. Böylecene bebeğin çağ içerisinde baki oynayacağı ve balaban ihtimal ile de ağzına götüreceği oyuncağın, bebeğin sağlığını aksi yönde etkileyecek kimyasallar içermediğinden emin olunabilir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s