Bebeklerde Oyuncak Seçimi

Bebeklerde ve çocuklarda oyuncak seçimi

Çocuğunuza oyuncak satın alırken güvenliği ön planda tutulması önerenilmekte, dayanıklı, elastik ve işlevsel oyuncakların yeğleme edilmesi gerekmektedir. Çocuğun, her yaşta ayrımlı ancak oyun döneminde olduğundan ayrımlı oyuncaklara gereksinimi olmaktadır.
Ebeveynlere birçok oyuncak satın ahzetmek yerine çocuklarıyla oyuna katılmaları uzmanlar aracılığıyla önerilmektedir. “Yaş dönemlerine göre çocuklar, kendi yarattıkları oyuncaklarla oynamayı istiyor. Söz Gelişi tencere kapağından direksiyon yapıyor. Oyuncağı aşırı olsa da bu cins oyunları yeğleme ediyor. Büyük olan, anne ve babanın evdeki her şeyi oyun materyaline dönüştürerek, çocuğuyla birlikte aralık geçirmesi ve ancak şeyler paylaşması” şeklinde ancak uzmanımız bu konudaki görüşlerini bildirmektedir.

oyuncak

0-1 çağ arasında, haşiv boşaltma oyunları, üst ayrıca konabilecek oyuncaklar, küpler, legolar ilgi çeker. 1 yaşından ahir emeklemeye ve yürümeye başlayan çocuk, itip çekebileceği oyuncaklardan hoşlanır.

2 yaşından ahir 8-10 parçalı puzzle, oyun hamuru, bol musavver kitapları öneriyoruz. Ebeveynler, çocuklarına kitap okumalı, resimlerdeki detaylara birlikte bakmalı ve çocuğun danışma gücünü imar etmek için sorular sormalılar.

3 yaştan ahir boyama kitaplarına devam edilebilir. 6 yaşa akıllıca domino, satranç gibi kaideli oyunlar gündeme gelebilir. Çocukları ana okulda bilgisayarla tanıştırıyoruz. Ancak yaratıcılıklarını geliştirecek, renkleri, rakamları tanımasını sağlayacak elektronik beyin oyunlarını öneriyoruz.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s